Будь в тренді. Події та новини автомобілебудування





http://nmc-pto.zp.ua/naukovo-praktychna-konferentsiya-transportni-systemy-ta-tehnolohiji-problemy-ta-perspektyvy-rozvytku-2/

12 квітня 2019 року на базі Запорізького національного технічного університету спільно з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбулася Друга регіональна науково-практична конференція серед студентів, викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів і учнів «Транспортні системи та технології: проблеми та перспективи розвитку».
         У конференції взяла участь в якості представника закладу професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області Черкіс Л.М., викладач ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» з доповідю на тему «Перспективи розвитку електромобілів Україні».





                У зв’язку із складною економічною ситуацією в Україні та зовнішньою збройною агресією, надзвичайно актуальним є питання розвитку енергоощадних, екологічно безпечних видів транспорту та інфраструктури для нього. Одним з напрямів, який дасть змогу значно скоротити споживання нафтопродуктів та газу є подальша популяризація серед населення транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.
                Міністр інфраструктури України Володимир Омелян презентував Концепцію розвитку ринку електричного транспорту в Україні, яка знайшла своє відображення в законопроекті «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні».
Проектом заплановано до 2023-01-01 звільнити від ПДВ імпорт та подальше постачання електричного транспорту, а також зарядних станцій та звільнення електроавтомобілів від сплати акцизу.
         Нещодавно в Україні розпочалася програма безвідсоткового кредитування на купівлю електромобілів терміном до 4 років при власному внеску від 40% вартості авто. Крім того, зі слів прес-служби Укргазбанку, під час першого року використання електрокара компанія "Оксіжен груп" надає безкоштовний доступ до своєї мережі зарядних станцій.
В Європі, Америці та Китаї власників електромобілів з кожним роком стає все більше. Всього у світі у середині 2017 року було 2 млн електромобілів. Станом на 2017 рік світовим лідером із виробництва гібридних автомобілів і електромобілів лишається Китай.
                В період з 01.01.2015 по 01.03.2018 було зареєстровано 6558 електромобілів.
         У 2017 році Україна зайняла 5-те місце у світі за ринковою долею
транспортних засобів з електроприводом (4%), обігнавши навіть США. За рік
було продано 3818 електромобілів, більша частина з яких має більше 2 років
віку, при цьому значна частина з них – Nissan Leaf.
Кількість електрозаправок в Україні з кожним роком зростає і складає 1559 станцій. У Запоріжжі нові станції знаходяться за адресами: вул. Бородінська, 20Б; вул. Оріхівське шосе, 7-а; вул. Інженера Преображенського, 13
Популярність електромобілів зумовлена тим, що вони мають ряд переваг у порівнянні з автомобілями із двигуном внутрішнього згорання. Серед плюсів електрокарів можна виділити такі: проста конструкція електромобіля дає змогу спростити і зробити найбільш зручним його експлуатацію та використання, полегшити ремонт; можливість заряджати електромобіль від звичайної розетки; повна відсутність шкідливих для здоров’я людини вихлопів; електромобіль не створює сильного шумового забруднення, оскільки його структура містить набагато менше технічних деталей, здатних створювати шум; енергоефективність.
Незважаючи на досить суттєві переваги, електромобілі мають і недоліки: висока ціна при купівлі автомобіля та на заміну акумулятора; погано розвинена інфраструктура обмежує дальність поїздок; обмежений пробіг на одній підзарядці; зарядка автомобіля займає значно більшу кількість часу; відсутність споживчого вибору оскільки ринок електромобілів нині не такий різноманітний, як ринок автомобілів із двигунами внутрішнього згорання.
В найближчі роки особливо помітним буде зростання ринку літій-іонних батарей в Європі. Для України, яка володіє великою кількістю відповідних мінеральних ресурсів та висококваліфікованими кадрами, потенціал для створення нової високотехнологічної галузі з виробництва батарей є дуже привабливим. Розвідані родовища літієвих руд в Україні в Кіровоградській області, що не поступаються багатим родовищам США, Канади та Африки.
Ведуться роботи над створенням акумуляторних батарей з малим часом
зарядки (близько 15 хвилин), в тому числі і з застосуванням наноматеріалів.
Розвиток електромобілів дає можливість Україні здобути незалежність від імпортної нафти. Електрокари знижують залежність країни від імпортних нафтопродуктів. У той час як 85% палива завозиться з-за кордону, електроенергію Україна виробляє сама.
Якщо Україна скоротить викиди парникових газів, то матиме шанс отримати не менше $ 3 млрд. Згідно з Паризькими кліматичними угодами, розвинені країни взяли на себе зобов’язання щороку виплачувати країнам, що розвиваються, кошти на екологічні проекти.
При створенні інфраструктури для обслуговування електрокарів з’являються нові робочі місця. А масове використання електрокарів дозволить Україні краще збалансувати споживання струму, вирівняти графіки навантаження на енергосистему за рахунок заряджання електромобілів в нічний час.
Як бачимо, у електромобілів є перспективи розвитку на вітчизняному ринку. Отже необхідне державне стимулювання цього процесу, зокрема, скороченню податків і надання пільг та швидке прийняття відповідних законодавчих новацій. У зв'язку з тенденціями зростання цін на нафтові види палива і екологічною обстановкою в великих містах в даний час зростає актуальність застосування альтернативних джерел енергії на автомобільному транспорті. Незважаючи на те, що електромобілі поки займають лише малу частку українського автопарку, їх кількість буде неухильно збільшуватись. При цьому і стандартні двигуни внутрішнього згоряння зникнуть ще дуже нескоро.
Після обговорення доповідей та підсумкової дискусії  учасникам   конференції вручені сертифікати.
Дякую за увагу.



Немає коментарів:

Дописати коментар